Kontakt

76-150 Darłowo, ul. Wieniawskiego 8, tel/fax 94 314 66 48, dziecidort@poczta.onet.pl
NUMER KONTA: PKO BP DARŁOWO 96 1020 4681 0000 1902 0018 3723
DAROWIZNY NA CELE STATUTOWE: 13 8566 0003 0100 7689 2000 0001

Pracownicy Ośrodka

Teresa Kosko - koordynator, instruktor terapii zajęciowej
Posiada ponad dwadzieścia cztery lata doświadczenia zawodowego na stanowisku koordynatora w Dziennym Ośrodku Rehabilitacyjno-Terapeutycznym w Darłowie. W 2019 roku uzyskała kwalifikacje z zakresu instruktora terapii zajęciowej. Absolwentka kursów i szkoleń z zakresu: Barwa jako element terapeutyczny; Terapia kolorem.

Ewa Królik - terapeuta
Posiada ponad dwadzieścia cztery lata doświadczenia zawodowego w pracy terapeutycznej w Dziennym Ośrodku Rehabilitacyjno-Terapeutycznym w Darłowie. Ukończyła w 1987 roku studium pedagogiczne, a 2001 roku Kurs kwalifikacyjny z oligofrenopedagogiki uzyskując kwalifikacje do pracy z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną umysłowo. Jest absolwentką licznych kursów i szkoleń m.in. tj.: Kurs z zakresu terapii zajęciowej, Zachodniopomorskie Centrum Edukacji Zawodowej Optima w Koszalinie 2019r; Elementy arteterapii, Zachodniopomorskie Centrum Edukacji Zawodowej w Koszalinie, Koszalin  2019; Sala doświadczania świata a rozwój percepcji u osób z deficytami intelektualnymi, Niepubliczne Centrum Edukacji Pedagogicznej w Koszalinie, Koszalin 2012. Doświadczenie zawodowe: OSW dla Dzieci Głuchych w Sławnie 1984-1987; Szkoła Podstawowa nr3 Darłowo 1987-1991; Szkoła Podstawowa w Jeżyczkach 2006; Dzienny Ośrodek Rehabilitacyjno-Terapeutyczny w Darłowie od 1998r.

Żaneta Tokarek - rehabilitant
Posiada osiemnastoletnie doświadczenie zawodowe w pracy rehabilitacyjnej w Dziennym Ośrodku Rehabilitacyjno-Terapeutycznym w Darłowie. Ukończyła studia magisterskie: pedagogika terapeutyczna z rehabilitacją ruchową oraz studia licencjackie: pedagogika terapeutyczna z rehabilitacją ruchową, a także zdobyła zawód technik fizjoterapii. Posiada przygotowanie pedagogiczne dla nauczycieli przedmiotów lub zajęć prowadzonych w szkole podstawowej i ponadpodstawowej, teoretycznych przedmiotów zawodowych oraz praktycznej nauki zawodu. Jest absolwentką studiów podyplomowych: Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną; Edukacja i terapia osób ze spektrum autyzmu z elementami integracji sensorycznej; Rehamenager -  specjalista ds. zarządzania rehabilitacją. Ukończyła liczne kursy i szkolenia: Masaż dzieci starszych oraz osób dorosłych Metodą Shantala; Trening Umiejętności Społecznych TUS; Usprawnianie dzieci z deficytem neurologicznym w oparciu o metody neurofizjologiczne; Terapia ręki; Badanie i dokumentacja medyczna w fizjoterapii; Pedagogika Marii Montessori – edukacja i terapia; Podstawy psychologii kryzysu i problemów emocjonalnych człowieka z technikami twórczego myślenia w procesie terapeutycznym; Dziecko z ADHD w przedszkolu i szkole; Pomoc psychopedagogiczna w pracy z dziećmi i młodzieżą z zrachowaniami trudnymi z elementami profilaktyki społecznej; Dziecko z autyzmem w przedszkolu i szkole; Komunikacja dzieci z autyzmem. Teoria i praktyka; Techniki terapii behawioralnej w pracy dydaktyczno – wychowawczej: jak skutecznie stosować nagrody, pochwały i systematyczną uwagę.

Magdalena Duła - fizjoterapeuta

Ukończyła studia licencjackie Fizjoterapia w Społecznej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i zarządzania w Łodzi oraz Studium Fizjoterapii w Policealnej Szkole Medycznej w Kołobrzegu. Jest absolwentką licznych kursów i szkoleń: masaż PADANGHATA; masaż ABHYANGA; masaż SHIRODHARA; masaż RATNAABHYANGA; masaż BAMBOO MASSAGE; masaż i zabiegi AYURVEDYJSKICH UDVARTANA, MUKABHYANGA; Współczesne Metody Diagnostyki i Leczenia Dysfunkcji Tkanek Miękkich (Techniki energizacji mięśni cz.1); Współczesne Metody Diagnostyki i Leczenia Dysfunkcji Tkanek Miękkich (Techniki energizacji mięśni cz.2 ); Współczesne Metody Diagnostyki i Leczenia Dysfunkcji Tkanek Miękkich (Mięśniowo – powięziowe rozluźnianie); Usprawnianie dzieci z deficytem neurologicznym w oparciu o współczesne metody neurofizjologiczne oraz doświadczenia własne. Doświadczenie zawodowe: Staż w Centrum Rehabilitacji w Białogardzkie; Fizjoterapeuta Hotel Lidia Darłówko; Fizjoterapeuta Bursztyn Medical SPA & Wellness Sanatorium Uzdrowiskowe Bobolin; Fizjoterapeuta  Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych ich Rodzin i Przyjaciół  Darłowo.

Aleksandra Erdmann - terapeuta zajęciowy
Posiada trzyletnie doświadczenie zawodowe w pracy na stanowisku terapeuty zajęciowego. Absolwentka Policealnej Szkoły Socjoterapii w Koszalinie - zawód: asystent osoby niepełnosprawnej; terapeuta zajęciowy. Ukończyła kursy i szkolenia: 2020 Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu, Metodyka pracy z dzieckiem NI; 2020 Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu, Terapia dziecka z autyzmem; 2019 Szkolenie „Prawo do miłości” praktyczne aspekty edukacji psychoseksualnej osób z NI; 2008 Niepubliczna Szkoła Zawodowa Żak w Koszalinie certyfikat psychologia z socjologią. Doświadczenie zawodowe: 2019 Warsztaty Terapii Zajęciowej Stowarzyszenie „Akson” stanowisko instruktor terapii zajęciowej; 2018/2017 Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sławnie stanowisko pomoc administracyjna; Staż w Sądzie Rejonowym w Sławnie wydział cywilny stanowisko pracownik administracyjno-biurowy; 2013 Staż w Sądzie w Sławnie wydział rodzinny stanowisko pracownik biurowy. 

Sylwia Gasper - asystent osoby niepełnosprawnej
Posiada dwa lata doświadczenia zawodowego na stanowisku asystenta osoby niepełnosprawnej w Dziennym Ośrodku Rehabilitacyjno-Terapeutycznym w Darłowie. Posiada ukończony kurs: Trening umiejętności społecznych.